پیچ و مهره صنعتی
خانه / پیچ و مهره گالوانیزه / خریدار پیچ و مهره گالوانیزه

خریدار پیچ و مهره گالوانیزه

پوشش مناسب پیچ و مهره گالوانیزه با توجه به شرایط اقلیمی و یا محل مصرف مشخص می گردد.پوششهای مختلفی در صنعت پیچ و مهره مانند پوشش الکترو گالوانایز یا گالوانیزه سرد،پوشش گالوانیزه گرم،پوشش داکرومت،پوشش کادمیوم،پوشش تفلن،پوشش کروم و پوشش سرامیک وجود دارد که هر کدام ویژگی ها و کاربرد های خاص خود را دارد ما به اختصار دو مورد از آنها را بررسی کرده ایم:

  • پیچ و مهره گالوانیزه گرم
  • پیچ و مهره گالوانیزه سرد

پیچ و مهره گالوانیزه گرم

پیچ و مهره گالوانیزه گرم

گالوانیزه گرم  یا  Hot Dip Galvanization یکی از قدیمی ترین و موثر ترین پوشش های مقاوم در برابر خوردگی می باشد. از رایج ترین و شناخته شده ترین استانداردها در زمینه گالوانیزه گرم می توان به ASTM A 153, ASTM F 2329, ASTM A 123  اشاره نمود. گالوانیزه گرم نسبت به گالوانیزه سرد (الکتریکی) عمر بسیار بیشتری دارد.

مزایا

در فرآیند گالوانیزه گرم روی به داخل سطح فولاد نفوذ کرده و یک پوشش سطحی بسیار مقاوم را به وجود می آورد به گونه ای که ایجاد خراش بر روی سطح پیچ و مهره ها نیز آن ها را در معرض زنگ زدگی قرار نمی دهد.

معایب

  • دمای روی مذاب بیشتر از دمای تمپر فولادهای کربنی می باشد. بنابراین سختی قطعات سختکاری شده که از فولادهای کربنی ساخته شده اند در این فرآیند به شدت افت می کند.
  •  طی فرآیند گالوانیزه گرم لایه ای از روی بر روی سطح پیچ و مهره قرار گرفته و باعث میشود قطر اسمی آن چند میکرون روی سطح و در کل دور یک دایره افزایش یافته و این امر بستن مهره روی پیچ را با مشکلاتی مواجه می سازد .

موارد استفاده

بیشترین کاربرد پیچ و مهره گالوانیزه گرم برای قطعاتی است که در فضای باز و تحت عوامل فرسایشی شدید نظیر رطوبت، نور، گرما، سرما، باد، و … قرار دارند. دکل های انتقال برق، پایه چراغهای روشنایی، و گاردریل بزرگراه ها، از این شمارند.

پیچ  و مهره گالوانیزه سرد

پیچ و مهره گالوانیزه سرد

ارزانترین نوع پوشش در صنایع پیچ و مهره گالوانیزه سرد یا گالوانیزه الکتریکی است. این پوشش با توجه به ارزانی و امکان ایجاد تنوع رنگ در آن، پر طرفدارترین پوشش مصرفی در صنایع پیچ و مهره می باشد.

استاندارد گالوانیزه سرد طبق استاندارد ASTM A780‌ است.

مزایا و معایب

فرایند گالوانیزه سرد برخلاف گالوانیزه گرم هیچ افتی در سختی پیچ و مهره ایجاد نمی کند که یکی از مزایای گالوانیزه سرد به شمار می رود.

پیچ و مهره گالوانیزه سرد در صورت خراش عمیق در معرض زنگ زدن بوده و از لایه های پایین بندریج اکسید می شود.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
دیجی بولت
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09125210958
پاسخگویی واتس آپ: 09125210958
پست الکترونیکی: ipichco@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید-عمده-انواع-پیچ-و-مهره-گالوانیز-1

خرید و فروش انواع پیچ و مهره گالوانیزه

انواع پیچ و مهره گالوانیزه در صنت های بسیاری کاربرد دارد از این رو تولید …